• תל האביב, שעות הערב, צילום: Beivushtang.

  • חדרה - העירייה, צילום: אור.

  • חיפה, צילום פנורמי, צלם: Юкатан.

  • אור עקיבא - מרכז תרבות וחברה, צילום:דוד שי.

  • נתניה, חוף הים, צילום: Ori.

  • פרדס חנה - אנדרטת חללי הנח"ל וחיל החינוך בתכנון אדריכל חנן הברון, צילום:Golf Bravo.

  • בנימינה, רחוב המייסדים, צילום:אלה פאוסט.

  • זכרון יעקוב, מדרחוב רחוב המייסדים, צילום:ריק פלג.

  • קריית שמונה, צילום פנורמי, צילום: Ynhockey.

  • אילת, הטיילת בחוף הצפוני, צילום: Adiel lo.

  • ביתן אהרון, שדרת הפיקוסים בכניסה למושב, צילום:עידו.

דף הבית : כלכלה ועסקים : ניהול סיכונים


ניהול סיכונים
בשנים האחרונות חלו רפורמות רבות בעולם הביטוח כאשר השינויים נבעו מתוך דאגה לאינטרסים של ציבור הצרכנים ,תוך שימת דגש על שקיפות בנוגע לדמי הניהול וכן לרגולציה שתבטיח ניהול יעיל ואחראי של החברות המנהלות ,החסכונות והביטוחים הפינסיונים רובם מנוהלים ע״י חברות ביטוח ובתי השקעות או גופים סקטוריאליים.

בשנים האחרונות חלו רפורמות רבות בעולם הביטוח כאשר השינויים נבעו מתוך דאגה לאינטרסים של ציבור הצרכנים ,תוך שימת דגש על שקיפות בנוגע לדמי הניהול וכן לרגולציה שתבטיח ניהול יעיל ואחראי של החברות המנהלות ,החסכונות והביטוחים הפינסיונים רובם מנוהלים ע״י חברות ביטוח ובתי השקעות או גופים סקטוריאליים .
בהקשר של שמירת רמת החיים אפשר לראות בגופנו ״מכונה״ שמייצרת כסף,אנחנו לרוב קמים בבוקר ,אוכלים ארוחת בוקר,שותים כוס קפה או כוס תה ,מצחצחים שיניים ויוצאים לעבודה ,במקום העבודה אנחנו מייצרים הכנסות שמשמשות אותנו לשמירת רמת החיים שאנחנו רגילים אליה.
ישנם שבעה מצבים שבהם ״המכונה ״ תפסיק לעבוד,מהם שניים טובים וחמישה פחות טובים .
שני המצבים הטובים הם : פרישה מרצון או יציאה לפנסיה .
חמשת המצבים הפחות טובים הם : אובדן כושר עבודה ,מחלות ,נכות ,סיעוד ומוות .כדי שנהיה מוגנים מאחד מחמשת המצבים עלינו לייצר די הגנות .
אם ניקלע לכל אחד מחמשת המצבים ואנחנו או / ו בני משפחתנו לא נהיה מוגנים די צורך ,רמת החיים שהורגלנו לה עלולה להיפגע קשות .
יתרה מכך ,מציין יאן קליימן יעוץ אירגוני ,בנסיבות מסויימות אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בקו העוני ,וזאת בין השאר מכיוון שבמצבים האלה העזרה שהמדינה מספקת היא מינימלית .
לרשותנו כפרטיים עומדים שני מכשירים להגן על עצמנו והם:החיסכון הפנסיוני והביטוח הפנסיוני .
ברירת המחדל היא הגנה ע״י המדינה - מדובר בהגנה בסיסית מהמוסד לביטוח לאומי ,הגנה זו תקפה לכל אזרח במדינת ישראל ,מדובר בקצבת זקנה בגיל הזכאות ובקצבאות שונות כאשר קורים אירועים ביטחוניים ,למשל קצבת נכות ,קצבת נפגעי עבודה ,קצבת שארים ,המיועדת לשאריו של המת ,אם נלך לעולמו טרם עת .
המדינה מעוניינת שבנוסף לרובד הממלכתי ,שמספק הגנה מינימלית ,יחסכו אזרחיה גם במוצרים פנסיוניים בעלי טווח השקעה ארוך ,מה שיבטיח שבגיל הפרישה יהיה לאזרח זרם הכנסות נוסף שיבטיח לו קיום בכבוד .
במהלך השנים שבהן אנחנו עובדים מתאפשר לנו להשקיע במוצרי חיסכון פנסיוניים ,מוצרים פנסיוניים אלה מאפשרים לנו לצבור כסף בתנאים מועדפים ,אשר ישמש אותנו כפרטיים ,כאשר נצא לפנסיה ,חלק מהתוכניות הפנסיוניות משלבות באופן מובנה הגנות אישיות ומשפחתיות במקרה של מחלה ,נכות או מוות .
ללא הגנה של החיסכון והביטוח הפנסיוני ,אנחנו ובני משפחתנו נהיה חשופים למצבים של אי- ודאות במישור הכלכלי .
אנו כפרטיים יכולים לחסוך האופן פרטי באמצעות השקעה במוצרים פיננסיים ,ממליץ יאן קליימן יעוץ בנקאי - פיננסי ,כגון תכניות חיסכון בבנק ,קרנות נאמנות ,תעודות סל ,וכן ,אפשר באופן עצמאי לרכוש הגנות ביטוחיות רחבות יותר מאשר אלו הגלומות במוצרים הפנסיוניים .
ההגנות הן כאמור ביטוחים שאמורים לשמש אותנו אם חלילה אנו או בני משפחתנו ניקלע למצב בעייתי מבחינה בריאותית ,הפעלת פוליסת הביטוח במקרה זה תאפשר לנו לקבל טיפול רפואי מיטיבי במימון מלא ,למשל ,טוען יאן קליימן יעוץ אירגוני ,בעבור ניתוח יקר מאוד בחו״ל שערכו נאמד במאות אלפי דולרים ,הביטוח מאפשר אפוא להגן על הבריאות שלנו ,אבל נניח שלא היה לנו ביטוח שיגן עלינו - מה היה קורה ?
אם מדובר בניתוח חירום להצלת חיים ואין לנו ביטוח שיגן עלינו ,אזי סביר להניח שאת כל רכושנו וחסכונותינו נשקיע בניתוח זה,כלומר ,אומר יאן קליימן יעוץ בנקאי - פיננסי ,במצב חירום ,כאשר אנו או אדם שיקר לנו נפגע ,אם אין ברשותנו ביטוח שמגן עלינו ,נשתמש ברכוש שעומד לרשותנו ,כדי לממן את התהליך הרפואי שנחוץ להישרדותנו ,לעומת זאת ,כאשר יש לנו הגנה ביטוחית ,הכסף לא יוצא מכיסנו אלא ממומן ע״י חברת הביטוח ,אם כן ,מטרת ההגנה הביטוחית היא בעצם להגן על עצמנו מפגיעה כלכלית ובמצבים מסויימים אך מקריסה .

יאן קליימן ייעוץ אירגוני - פיננסי

עוסק בביקורת דיני הבנקאות והפיננסיים ,הכנת חוות דעת מומחה ,וניהול מו״מ מול המערכת הבנקאית ,ומשתפת פעולה עם בנקאיים ומשפטנים מומחים ,בעלי ניסיון רב בתחום.
לפרטים נוספים 03-550-6020


הגב לכתבה
Copyright © 2012-2020 EzorOne.
  אלמיר בניית אתרים