• קריית שמונה, צילום פנורמי, צילום: Ynhockey.

  • חיפה, צילום פנורמי, צלם: Юкатан.

  • אור עקיבא - מרכז תרבות וחברה, צילום:דוד שי.

  • חדרה - העירייה, צילום: אור.

  • ביתן אהרון, שדרת הפיקוסים בכניסה למושב, צילום:עידו.

  • נתניה, חוף הים, צילום: Ori.

  • בנימינה, רחוב המייסדים, צילום:אלה פאוסט.

  • תל האביב, שעות הערב, צילום: Beivushtang.

  • פרדס חנה - אנדרטת חללי הנח"ל וחיל החינוך בתכנון אדריכל חנן הברון, צילום:Golf Bravo.

  • זכרון יעקוב, מדרחוב רחוב המייסדים, צילום:ריק פלג.

  • אילת, הטיילת בחוף הצפוני, צילום: Adiel lo.

דף הבית : צרכנות : הנקודה היהודית


הנקודה היהודית
המאמר נכתב עבור הנקודה היהודית, חנות ליודאיקה ותשמישי קדושה, או כמו שנהוג לומר אצלנו: הנקודה היהודית - כל מה שיהודי צריך

הנקודה היהודית במדינת ישראל אל מול הנקודה היהודית בחו״ל 

המאמר נכתב עבור הנקודה היהודית, חנות ליודאיקה ותשמישי קדושה, או כמו שנהוג לומר אצלנו: הנקודה היהודית - כל מה שיהודי צריך..

לאורך חיי, טיילתי לא מעט ברחבי העולם, אירופה, ארצות הברית, והמזרח הרחוק ותמיד חיפשתי בכל מקום שהגעתי, את הזווית ונקודת המבט של היהודי שמתגורר באותו מקום. להפתעתי הרבה מצאתי את עצמי לא מעט פעמים מתגאה בהיותי נחשף לקהילה יהודית עשירה שמנהלת אורח חיים יהודי מלא, שמעצימה ומדגישה את הנקודה היהודית הקטנה שיצרו להם אותו מקום רחוק בגולה. 
אותה נקודה יהודית, שהקימה קהילה יהודית במקום אחר בעולם פרט לישראל, לא אחת עלתה ברמתה (אם ניתן לבחון זאת כך) על הרבה מקומות בישראל, שניסו לקיים קהילה או במילים אחרות להקים לעצמם נקודה יהודית עם יחודיות משלה.

הנקודה היהודית שהקימה אותה קהילה בחו״ל, התאפיינה בקשרי קהילה מאוד הדוקים, בקיום אורח חיים יהודי מלא, בהאדרת והעצמת היותם יהודים, בחינוך יהודי מלא לילדים ולדורות הבאים, שמירה על כשרות, שמירת שבת וחגי ישראל ועוד ועוד.

לעיתים כשהייתי חוזר הביתה, לנקודה היהודית שלי פה במדינה, הייתי מתמלא פליאה, לגבי הפער בין חוזק הקהילה והשמירה על הציביון של הקהילות בחו״ל על הנקודה היהודית שלהם , על צביון היותם יהודים, על קיום ושמירת מצוות , וגיליתי שהפער נוטה באופן מוחץ לנקודה היהודית שהקימה אותה קהילה בחו״ל , מול כל נקודה יהודית אחרת שאני אישית כחילוני מכיר מישראל.  

הגענו למדינה ובנינו מדינה לתפארת, ומשום מה כחילוני, אני מוצא פער מאוד גדול בין הנקודה היהודית בחו״ל ובישראל, ולצערי העוד יותר הרב משהו מהיהודי היפה נעלם בעומק הקידמה של המדינה המפותחת שבנינו לתפארת.
רציתי נקודה יהודית כמו שם … 

אתם בטח שואלים את עצמכם למה עכשיו ולמה הוא כל הזמן קורא לזה : הנקודה היהודית ? אז תנו לי לספר לכם, בכל פעם שאני עובר בפתח תקוה ברח רוטשילד אני נתקל בשלט של החנות המהמת:  הנקודה היהודית- כל מה שיהודי צריך, חנות ליודיאיקה, תשמישי קדושה, וכל מה שיהודי צריך בבית,  החנות האווירה והמוצרים , לוקחים אותי מיד בדימיון לקהילה יהודית חזקה באחד מהמקומות המרשימים שמצאתי בעולם. באחד מהקהילות שהיום קל לכנות אותם נקודות יהודיות.
וכמובן שתמיד עולה וצפה בי לאותה דילמה של איך היינו צריכים לקיים את הקהילה שלנו כאן בישראל 


הגב לכתבה
Copyright © 2012-2022 EzorOne.
  אלמיר בניית אתרים